Muzikale luistermiddag op 21 oktober


Weer een muzikale luistermiddag in het verschiet! Op vrijdagmiddag 21 oktober kunt u weer komen genieten van een muziekmiddag die gegeven wordt door Rose-Marie Hendrix. Wie als eens eerder een lezing van haar bijgewoond heeft, weet dat dit weer een prachtige muzikale luistermiddag gaat worden. Rose-Marie verstaat de kunst om heel boeiend te vertellen over een muziekstuk. Ze geeft heel veel achtergrondinformatie over het muziekstuk en over de componist en ze neemt je mee door het muziekstuk door steeds gedeeltes te laten horen en daar uitleg over te geven. Als dan de middag afgesloten wordt met het beluisteren van het complete stuk, geniet je door wat Rose-Marie je meegegeven heeft nog veel meer van de mooie muziek. Een aanrader dus om deze middag bij te komen wonen.             Noteer de datum alvast in uw agenda!

Op 21 oktober staat het muziekstuk Sheherazade van Rimski-Korsakov op het programma. Sheherazade is een symfonische suite van Nikolaj Rimski-Korsakov (1844- 1908) en een van de bekendste werken van de componist. Het stuk geldt als een van de grote klassieke werken uit de muziekhistorie. De suite, waarin de soloviool de rol van Sheherazade uitbeeldt, is gebaseerd op vertellingen uit het Arabische boek Duizend en één nacht. Sultan Sjahriaar was er van overtuigd dat alle vrouwen ontrouw waren. Hij besloot daarom de vrouwen met wie hij de eerste huwelijksnacht doorbracht te vermoorden. De jonge Sheherazade pakt het anders aan, ze vertelt de sultan een spannend verhaal dat ze belooft de volgende nacht af te maken. De sultan is nieuwsgierig en wacht de volgende nacht af. Sheherazade doet wat ze beloofd heeft en begint daarna direct aan een nieuw verhaal. Zij put haar verhalen uit wondermooie oude verzen van dichters en volksliederen. De boosaardige sultan vergeet uiteindelijk zijn wrede plan. Sheherazade gaat duizend-en-een nachten door met vertellen. Na die tijd is Sjahriaar van zijn waanzin genezen en hij en Scheherazade leven nog lang en gelukkig.

,